Gerry Steele
The Baker City Herald

WALLA WALLA - The Baker Barracudas swim team earned two firsts at the January Storm swim meet Friday through Sunday at Walla Walla.

Riana Scott earned both firsts, winning the girls 9-10 100 breaststroke (1:33.49) and the girls 9-10 50 breaststroke (43.44).

January Storm Swim Meet

(Baker results)

Girls 8 and under

25 butterfly - 3. Emma Hardesty, 21.69. 50 breaststroke - 7. Emma Hardesty, 58.18. 25 backstroke - 11. Emma Hardesty, 27.29. 50 freestyle - 5. Emma Hardesty, 41.25. 100 IM - 6. Emma Hardesty, 1:49.58. 25 breaststroke - 5. Emma Hardesty, 26.62. 50 butterfly - 3. Emma Hardesty, 52.33. 25 freestyle - 6. Emma Hardesty, 19.13. 50 backstroke - 7. Emma Hardesty, 53.63.

Girls 9-10

50 butterfly - 4. Dallas Hardesty, 42.33. 7. Riana Scott, 45.12. 100 breaststroke - 1. Riana Scott, 1:33.49. 50 backstroke - 2. Riana Scott, 40.19. 3. Dallas Hardesty, 40.54. 100 freestyle - 3. Dallas Hardesty, 1:15.72. 5. Riana Scott, 1:20.06. 25. McKenzie Hall, 1:59.95. 100 IM - 3. Riana Scott, 1:28.22. 5. Dallas Hardesty, 1:31.21. 50 breaststroke - 1. Riana Scott, 43.44. 5. Dallas Hardesty, 49.84. 50 freestyle - 2. Dallas Hardesty, 33.30. 4. Riana Scott, 34.93. 100 backstroke - 2. Riana Scott, 1:26.35. 3. Dallas Hardesty, 1:27.36. 500 freestyle - 13. Dallas Hardesty, 7:26.54. 14. Riana Scott, 7:27.46.

Girls 10 and under

200 IM - 4. Dallas Hardesty, 3:10.61. 13. Emma Hardesty, 3:50.43. 200 freestyle - 4. Dallas Hardesty, 2:46.48. 5. Riana Scott, 2:53.45.

Girls 11-12

200 freestyle - 20. Charity Rushton, 2:43.91. 100 breaststroke - 19. Charity Rushton, 1:39.55. 100 freestyle - 21. Charity Rushton, 1:14.50. 200 freestyle - 17. Charity Rushton, 3:17.78.

Boys 8 and under

25 butterfly - 3. Jacob Miller, 26.47. 6. Seth Rushton, 34.22. 50 breaststroke - 5. Jacob Miller, 59.31. 25 backstroke - 4. Hon Rushton, 21.23. 6. Seth Rushton, 24.50. 8. Jacob Miller, 24.55. 50 freestyle - 4. Hon Rushton, 39.94. 6. Seth Rushton, 45.03. 8. Jacob Miller, 49.75. 15. Adam Rushton, 1:36.57. 100 IM - 6. Jacob Miller, 2:02.26. 25 breaststroke - 3. Jacob Miller, 27.50. 25 freestyle - 7. Jacob Miller, 22.59. 50 backstroke - 4. Jacob Miller, 54.71.

Boys 10 and under

200 freestyle - 13. Hon Rushton, 3:12.58.

Boys 11-12

50 butterfly - 24. Austin Smith, 51.82. 50 backstroke - 26. Austin Smith, 50.05. 100 freestyle - 23. Austin Smith, 1:33.03. 100 IM - 18. Austin Smith, 1:48.14. 50 freestyle - 22. Austin Smith, 42.54. 100 backstroke _ 19. Austin Smith, 1:49.45.

Boys 13 and older

100 butterfly - 13. Charles Fillebrown, 1:10.01. 100 freestyle - 19. Charles Fillebrown, 1:02.56. 100 backstroke - 16. Charles Fillebrown, 1:10.73. 200 IM - 21. Charles Fillebrown, 2:34.31. 50 freestyle - 23. Charles Fillebrown, 28.03.

13114693